RODINNÉ DOMY HLUŠIČKOVA

ales-huk-logo

Topení a chlazení domu

Topení a chlazení domu je řešené tepelným čerpadlem s možností chlazení v letních měsících (obrácený chod), model IVT 70 X A+++.

Nejprodávanější tepelné čerpadlo pro rodinné domy typ vzduch voda monoblok s nejvyšším topným faktorem 5,01 a velmi tichým provozem 47 dB(A).

Za elektřinu zaplatíte méně než u jiných tepelných čerpadel, díky vysoké energetické účinnosti až 198 %.

Chlazení v 1NP je v obývacím pokoji, ve 2NP ve 3 pokojích.

Topení v 1PP je řešeno podlahovým topením, v 1NP podlahovým topením, ve 2NP je podlahové topení v koupelně a v pokojích radiátory.

Rekuperace vzduchu

Zender Comfort AIR Q350

Dům je vybaven systémem řízeného větrání s rekuperací tepla pomocí rekuperační jednotky se zónovým větráním (Zender Comfort AIR Q350).

Řízené větrání Zender umožňuje celoroční ventilaci celého domu. Odvádí vydýchaný vzduch, optimalizuje vlhkost a zárověň přivádí čerstvý čistý vzduch. Výrazně zlepšuje kvalitu vnitřního vzduchu a snižuje spotřebu energie.

Jak rekuperace funguje

1) Přívod venkovního vzduchu

Otvorem v obvodové stěně se přivádí venkovní vzduch.

2) Rekuperace tepla (a vlhkosti) ve větrací jednotce

Díky technologii výměníku se až 95% tepla získává z odváděného vzduchu a předává se filtrovanému, čerstvému vzduchu. Díky příslušenství lze vzduch optimálně zvlhčovat či odvlhčovat, ohřívat či ochlazovat.

3) Rozvod čerstvého vzduchu po domě

Větrací systém rozvádí čerstvý, čistý vzduch do jednotlivých místností. Pro každou místnost lze regulovat a nastavovat množství vzduchu individuálně. Zároveň se z interiéru odvádí vydýchaný vzduch vč. kuchyňských výparů či nadměrné vlhkosti z koupelny.

Chytrá domácnost

Dům je vybaven uceleným ovládání žaluzií, světel, topení, chlazení. V domě je i centrální vysavač a to ve všech třech podlažích – zn. Husky.

Centrální vysavač oproti klasickým či robotickým vysavačům vyfukují veškerý nasátý vzduch vč. nečistot a alergenů mimo dům a nevíří je tak zpět v obytných místnostech. Vhodné i pro alergiky.

Dům je vybaven okny s hliníkovým rámem, s přerušeným tepelným mostem s trojsklem Ug = 0,6m2k se zvýšenou neprůzvučností s indexem 38dB.

Fotovoltaika

Fotovoltaická nebo také solární elektrárna vyrábí elektřinu ze slunečního záření. Jedná se o obnovitelný a nevyčerpatelný zdroj energie, který k výrobě elektřiny nepotřebuje žádné palivo.

Fotovoltaickou elektrárnu tvoří dva základní komponenty – fotovoltaické (solární) panely a střídač.

Fotovoltaické panely – při dostatečném osvětlení vyrábí elektřinu, konkrétně stejnosměrný proud. Tyto panely lze umístit např. na střechu domu či garáže atd. Čím více panelů je instalováno, tím větší samozřejmě výkon elektrárna má. Elektrárny vyrobí více elektřiny, čím více a čím delší dobu na panely svítí slunce.

Fotovoltaické panely LONGi – společnost LONGi vede solární fotovoltaický průmysl na novou úroveň díky inovacím produktů a optimalizovanému poměru energie a nákladů s průlomovými monokrystalickými technologiemi. LONGI ročně po celém světě dodává více než 30 GW vysoce účinných solárních destiček a modulů, což je zhruba čtvrtina celosvětové poptávky na trhu. LONGI je uznávána jako nejcennější světová společnost v oblasti solárních technologií s nejvyšší tržní hodnotou. Inovace a udržitelný rozvoj jsou dvě ze základních hodnot společnosti LONGI.